Olivia – III

Gece Gündüz
A A

Olivia, telaşla eve girdi. Mektubu bıraktığı masaya koşup hemen okumaya başladı.

“Sevgili Olivia.
Bunca yıl sonra seninle tekrar görüşeceğimiz için ne kadar mutluyum bilemezsin. Beş yıl önce benden kaçtığında izini tamamen kaybettiğimi sanmıştım ama sonunda seni buldum. Artık yarım kalan işlerim için bana yardım edebilirsin. Sana verdiğim talimatları harfiyen yerine getirmeni istiyorum. Küçük sırrın hâlâ benimle güvende.
L.B.”

Mektubu masaya yeniden bıraktı. “Kim olabilir bu?” diye düşündü. Yıllar önce yaptığı bir hatayla onu tehdit ediyordu ama Olivia’nın, bunun kim olabileceği hakkında bir fikri yoktu. Beş yıl önce o adamı kendi evinin ortasında…

Bunu kimsenin bilmesine imkân yoktu. Kendisinin bile yıllar sonra hatırladığı bu olayı kimse bilemezdi. Neden yaptığını bile bilmiyordu. Belki bu mektubu yazan kişiyi bulursa kendi geçmişini de aydınlatabilirdi.

Mektubu yeniden eline alıp harflere baktı. “L.B.” Hiçbir çağrışım yapmıyordu.

Üzerinde “1” yazan, Olivia’nın uyması gereken talimatların yazılı olduğu zarfı alıp yeniden okudu. Her şeyi doğru yaptığına emindi. Bir kâğıt kalem aldı ve yazmaya başladı.

“Tam saatinde bara ulaştım. Gittiğimde Christy Sierra beni barda bekliyordu. Bana her şeyi hatırladığını söylemeye başlamıştı ki Therese Nigel beklediğimiz saatte geldi. Mektupta belirttiğiniz gibi onlar oturduktan on dakika sonra masalarına birer ‘Mavi’ götürdüm ve onları içip kalktılar. Otele geldiğimizde Christy Sierra odanın anahtarını aldı ve odaya çıktılar. Söylediğiniz gibi kapıda bekleyip seslerini dinledim. Bir ara Christy Sierra’nın öfkeli bağırışını ve Therese Nigel’in hıçkırıklarını duydum. Tam belirttiğiniz saatte sesler tamamen kesildi ve ben de oradan uzaklaşarak evime döndüm. KİMİN ÖLDÜĞÜNÜ BİLMİYORUM.”

Olivia, yazdıklarına inanamıyordu. Bu mektubu yazan her kimse onu bir cinayete tanık olması için kullanmıştı. Sonunda kimin öldüğünü belirtmesi için de ondan tüm detaylarıyla bir cevap istemişti. Ama Olivia, sesler kesildikten sonra korkmuş ve odaya girememişti. Yazdığı mektubu zarfa yerleştirip kapattı. Ertesi sabah bunu kapısına gelecek adama verecek “2” numaralı zarfı açacaktı.

İsimlerin yazılı olduğu listeye tekrar göz attıktan sonra Christy Sierra ve Therese Nigel’in isimlerinin üzerini karaladı.

Bir an arkasında birinin durduğunu hissedip hızla döndü ama kimse yoktu. İçtiği “Mavi”lerin ve yorgunluğun etkisiyle çok uykusu geldiğini fark edip uyumaya gitti.

Bu yazının diğer bölümlerini okudunuz mu?

Tuğba Martı

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...