Akıntı

Gece Gündüz
A A

Gün, güneş doğmadan başlıyor. Bir yerlere yetişmek için koşuşturan insanlar… İşe, okula, eve, yola, sevdiğine, hastaneye… Herkesin acelesi var.

Gece rahat uyuyanlar, rahat uyuyamayanlar, yatağında huzursuzca dönüp duranlar, hiç uyumayanlar… Hepsi hızlı hareket ediyor.

Evliler, bekârlar, sevdiğine kavuşamayanlar, kavuşup da anlaşamayanlar, kimi sevdiğini anlayamayanlar… Hepsi akım içinde sürükleniyor.

Başarı için çabalayanlar, başarısız olmaktan korkanlar, başaramayıp yeniden deneyenler, başarıyı ucundan kaçıranlar, başarı için yaşayanlar, başarıyı bir halt sananlar, başarıyı umursamayanlar, hayal kuranlar, hayalsiz yaşayanlar, hayallerini yaşayanlar… Hepsi günle beraber, gün içinde dönüyor.

Evine dönenler, yeni işe gidenler, dönecek evi olmayanlar, döndüğü yeri “ev” saymayanlar, döndüğü evde açıkta kalanlar, gittiği her yeri ev bilenler… Hepsi yine hızlı hareket ediyor.

İçenler, sızanlar, muhabbet arayanlar, kederden içenler, kafa dağıtanlar, hiç içmeyip oturanlar, çok içip kusanlar… Hepsi aynı akımın içerisinde sürükleniyor.

Güneşin doğmasına yakın, gün bitiyor.
Güneş doğmadan önce, yeni gün başlıyor.
Günün bitmesi ve başlaması, saniyeler içerisinde oluyor.
Kalbi atan herkes, bu döngüye bir şekilde kapılıp günleri devirmeye devam ediyor.

Tuğba Martı

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...