Gölge Edebiyat Topluluğu – Gece Dergi Etkinliği

Gece Gündüz
A A

Dokuz Eylül Üniversitesi – Gölge Edebiyat Topluluğu olarak, yılın son etkinliğinde Gece Dergi okuması yaptık.

Son yıllarda çoğalan popüler kültür ve edebiyat dergileri, tüm kitapçıların raflarını doldurmuşken nitelikli edebiyata ulaşmak, seçiciliği gerektiriyor. Bu bakımdan Gece Dergi bizlere, kâr amacı gütmeksizin edebiyatın hâlâ yapılabildiğini gösterdi.

Üniversitemizde yeni kurulan bir topluluk olmamıza rağmen, edebiyatseverlerin kısa sürede bir araya geldiği bu sıcak ortamda, yaptığımız okumalar içinde Gece Dergi incelemesi; biz, okuyan ve yazan öğrencilere büyük katkı sağladı. Her sayfadaki yazma kaygısı, içimizden birilerininkiyle mutlaka ortaktı. Hatta yer yer siteyi açarak yazarların diğer yazılarına da göz attık.

Sinema, Kitap bölümlerinde “Mutlaka incelememiz gerekiyor.” dediğimiz filmleri, kitapları not aldık. Yeri geldi biraz acımasız davrandık, yeri geldi hayran kaldık ancak son tahlilde; okuma ve yazma isteğimiz körüklendi, derginin ismi zihinlerimizde yer etti. Güzel duygularla, yorulmuş bir zihinle çıktık odadan. Belki çoğumuz, içinden “Ben gece bir güzel inceleyeyim şu dergiyi.” diyordu.

Sözün kısası, bize bu güzellikleri yaşatan Gece Dergi’ye, tüm okuyanlar adına teşekkürlerimizi sunuyoruz…

– Gölge Edebiyat Topluluğu –

Sosyal Ağlar

Dokuz Eylül Üniversitesi – Gölge Edebiyat Topluluğu

 

Gölge Edebiyat Topluluğu – Gece Dergi Okuma Etlinliği

 

Gölge Edebiyat Topluluğu – Okumak Güzeldir

Sizden Gelenler

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...