Beklemek ve Ayrılığa Dair

Gece Gündüz
A A

Beklemek ve Ayrılığa Dair

Hayat herkesi farklı bir yere sürüklüyor, beni de beklemeye sürüyor esrarlı bir şekilde…

Beklemek, kaderime yazılmış bir başrol sanki. Arkadaş beklemek, dolmuş beklemek, banka sırası beklemek ve nihayet ölümü beklemek. Sanki tüm beklemekler bana tahsis edilmiş gibi, sanki çok aramış da bulmuşum gibi. Acı çeken bir beden beklerken durulur mu?

Çok acelesi olan yaşlı amca, kalabalığı yarıp acelem var diyen gözlerle, bir oraya bir buraya dolaştığı banka kuyruğunda; yüreğim ferahlıyor evet. Mutlu oluyorum evet. TRT radyosunda çalan hicaz, muhayyer ve sanat müziğimizin eşsiz eserleri peş peşe, naif sesli düzgün diksiyonlu spiker tarafından çalınıyorken, bir otobüs durağı bekleyişi benden yalnızlık hissini bir nebze daha alıyor. Bu yüzden diyorum işte, başrolüm beklemek diye.

Başrollerin yanında bir de arka plandaki olayları vardır filmlerin, kitapların, ayrılık da benim arka planım sanırım…

Ayrılıklar da sevdaya dahil mi bilemem ama ayrılık, yaraya delalet eder. Ayrılık için tokalaşmalar, sarılmalar yaraya tuz basmak sayılır. O son bakışlar bir dahaki buluşmaya kadar sürecek bir ayrılık başlangıcı, acısıdır. Belki de ayrılığı da bekliyorumdur kim bilir? Yollarını gözetliyorumdur, prangalar eskiterek olmasa da göz nurumu yitirerek bekliyorumdur ayrılığı.

Ölmek hem beklemek hem de ayrılığa işaret ediyor. Öyleyse şöyle bir düzeltme yapalım; ölüm ana karakter, beklemek ve ayrılık arka planda akan olaylar…

 

-Burak Salih Selçuk-

Sizden Gelenler

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...