Silahımdır Kalemim

Gece Gündüz
A A

Silahımdır Kalemim

Yakıyorum geceden zehir sigaramı dudak ucuma. Oturuyorum kendi ellerimle çıktığım bu yokuşun en başına. “Nasıl çıktım bu yokuşu?” diyorum kendi kendime. “Sahi ben mi çıktım?” diyorum. Bir duman alırken ciğerlerime, bakıyorum diken izleri ile dolu ellerime. “Evet, sen çıktın.” der gibi bakıyorlar yüzüme. Bir duman daha alıp içime, giriyorum gönlüme.

Bir yanı dağınık, bir yanı toplu bir oda ora.
Bir yanı bahar serinlik, bir yanı kış kıyamet bir bahçedir hatta şura.
Bir yanı koşulur soluk soluğa, bir yanı mayın dolu bir tarladır tam da bura…

Ürperip ayağa kalkıyorum. Sokakta kimseler yok, evlerde hiç ışık da yok. Nezih bir yerdir, beynimin yalnızlığı seven adresi. Yağmur başlıyor bu sırada. Şemsiyem yok. Islanmak, bir nevi temizlenmektir bana göre. Temizlenesi çok yerlerim de olduğuna göre? Neyse yürüyorum işte, evimin önünde dikilene dek. Ben evimi hiç hayal edemedim. Bu yüzden anlatamıyorum. Kaç katlı olur, bahçeli mi olur yoksa apartman dairesi mi; ne renk olur, kaç odalı olur? Hiç bilemedim. Zira benim ne kadar evim varsa hepsini yıktılar.

Şimdilerde pişman olanları görüyorum. Evimin temellerini, kendi elleri ile kazanları görüyorum bir sokak aşağıda. Ne boş… Villalar sunsalar, tepsilerinde zemzem hatta; ben, yine yıkık dökük evimde zehir yudumlayacağım. Ne hoş… Affedeceğim sanıyorlar; beni, bir pembe panjur ile kandıracaklarını sanıyorlar. Ne acı… Beni karanlığa diri diri gömenler, bir cılız fener ışığı ile aydınlanacağım sanıyorlar. Ne saflar…

Affetmeyeceğim, evlerinize girmeyeceğim. Sizlere hiç inanmayacağım. Ölseniz mezarınıza bir çiçek dahi getirmeyeceğim. Düştüğünüz kuyulardan elinizi uzatmayın, asla tutmayacağım. Çünkü sizler, zamanında yardım dileyen dilimi dahi kestiniz. Ben de sizin nefesinizi iki parmağımla keseceğim.

Siz, silahınız olan boktan karakteriniz ile beni, bir gün elbet çıkacağım kuyulara gömdünüz. Ben, sizi kalemim ile öldüreceğim.

Şevval

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...