Gönüllere Serzeniş

Gece Gündüz
A A

Gönüllere Serzeniş

“Bir insanı kaybetmekten korkulan o an…” Apar topar gidesi, vurup kapıyı kaçası, topukları vura vura koşası gelir insanın… Bir insanı kaybetmekten korkulan o ilk an, çok ince bir çizgidir. Bir adım ötenizi sisten göremediğiniz, adım atsanız belki kendinizi sonsuz bir uçurumda bulacağınız handikap dolu bir karar veriştir.

Her zaman: “Bir daha bu duyguya asla düşmeyeceğim!” diye yemin ettiğimiz ama her defasında da yeminimizi bozduran bir duygudur, kaybetme korkusu… Bu, bir insana kanınızla, damarınızla bağlandığınızın en büyük kanıtıdır. Onsuz belki adım dahi atamayacağınızın, sinek gibi vızıldasa da sesini duymadan yapamayacağınızın canlı kanlı hâlidir bu… Sonu çoğunlukla kötü biten, iyi biterse de şanslı sayılacağınız pamuk ipliğine bağlı bir his âlemidir, bir insanı kaybetmekten korkmak.

Kararı çoğunlukla sizin değil de duygularınızın verdiği bu ciddi kararda; uçurumun dibini de boylayabilirsiniz, hep arzuladığınız renklerle de boyanabilirsiniz. Bu da işin handikabı…

Bu duygu ile dolduysanız doğru kişiyi bulduğunuzdan emin olmalısınız. Zira karşınızdaki yanlış kişiyse ve siz onu kaybetmekten korkuyorsanız kaybedersiniz. Hem de tam bu duyguyu hissettiğiniz anda… Kapıları üstüne kilitleseniz de boynuna urganı dolasanız da… “Gitme.” derken son nefesinizi verecek olsanız da gider. Bunun geri dönüşü, geriye döndürüşü hiç yoktur. Çünkü yanlış insanlar gitmeye, sizse onu kaybetmediğinizi anlamaya mecbursunuzdur. Yanlış insanlar hayatınızdan çıktığında kaybetmiş değil aksine kazanmış olursunuz. Bu da hayatın size bir armağanıdır. Bu mükâfatı kimi 10 günde anlar, kimi 10 senede… Tamamen bakış açınıza bağlı.

Demem o ki: Bu duygudan değil, yanlış insanlardan kaçın. Hem de hiç arkanıza bakmadan. Onun olmadığı bir coğrafya, onun ayak basamayacağı bir toprak seçin kendinize. Bana inanın, kaybetmekten korkmak bile insanında güzeldir. Çünkü yanınızdaki doğru insansa en klişe tabiri ile vereceği zehir bile bir nevi şerbettir. Onu kaybetmekten korkmaksa içinize nam saldığının, gönlünüzce verdiği bir sinyaldir.

“Kaybetmekten korkmanın huzur verdiği günleri bana yaşatan kişiye…”

Şevval

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...