Okyanuslara

Gece Gündüz
A A

Okyanuslara

Sesim geliyor mu?
Evet evet, sen; duyuyor musun beni?
Tüm o sessiz çığlıklarımı ve “Beni kurtar!” diye ağlayışlarımı…

Birden, hayatım durdurulamaz bir hâl aldı. Evrenin benden geri almadığı tek şey, zar zor sahip çıktığım ruhum kaldı. Ellerim titrerken düşürdüğüm tüm kalplerden özür dilerim. Daha çok çabalamalıydım belki ama olmadı.

Yılın en soğuk mevsiminde bir başınaydım. Denedim ama gücüm yoktu. Evren, tüm güvendiklerimi aldı benden. Bir başına bıraktı beni soğuklarda.

Gene buradayım; saat 03:05, gökyüzü simsiyah, tıpkı damarlarımdan akan ıslak ve sıcak kan gibi. Bir elimde zarlar, diğer elimde anahtarlar. Gökyüzüne kazıyorum yüzlerinizi. Bir bir düşürdüğüm her kalbi… Ama zor oluyor anlarsın ya; ellerim… Ellerim, çok üşüyor.

Önümde uzanan, sanki sonsuza gidiyormuşçasına ilerleyen su birikintisine bakıyorum. Doğru, ona “Deniz.” diyoruz. Bizi buralardan alıp götürebilecek en gerçek dostumuz, sınır tanımayan ve ebedi sevgilimiz. Belki ismini, “tek gerçeğimiz” olarak değiştirebiliriz, “özgürlüğümüze açılan tek kapı.”

Gidiyorum; her yürüyüşümde yanan vücudumdan arta kalan külleri, bir bir ona emanet ederek daimi dostum ve ebedi sevgilime… Okyanuslara gidiyorum…

Selen Demir

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...