Söylenceler – 5

Gece Gündüz
A A

Söylenceler – 5

Gidemedik. Kalmanın yükünü gitmenin yüküne tercih ettik. Kalmanın yükü daha fazlaydı oysa ki ama biz çekinmedik sırtlanmaya. Kaldığımız da kalmak sayılmazdı ya hani, gitmemekti neticede. Celladını bekleyen idam mahkumları gibiydik; celladımıza gülümseyemedik. Belki de gülümseyecek cesareti gösterdik de, cellat bizi öyle ikna etmişti ki güçsüzlüğümüze gülümsediğimizi fark bile edemedik.

Sevgi elimizde bir sabun gibiydi ve bizim ellerimiz ıslaktı, henüz kurumamıştı. Dengede tutamadık, avuçlarımızın arasından kaçıp gitti sürekli. Düşürdük, yerden kaldırdık; düşürdük, yerden kaldırdık… Ezdik, büzdük, sıktık… Beceremedik işte dengede tutmayı. Belki de gerek yoktu ellerimizin arasında kalmasına, belki de fazlaydı oraya. Ellerimizin henüz ıslak olmasının da bir sebebi vardı fakat bizim onların kurumasını bekleyecek kadar sabrımız yoktu. Belki de hiç yoktu sabun ortada. Havada sallanan ellerimizdi sadece, eğilip kalkmaktan sabunun yokluğunu bile fark edemedik.

Adımıza şiirler yazılmadı, yazılar karalanmadı. Olsun, biz en güzel şiirleri üstümüze alındık. Bütün güzel cümleler bizimdi; bizim içindi. Biz yazdık her bir kelimeyi, gocunmadık.

Sona ağır ağır değil son derece hızlı yaklaştık. Her şeyi bir çırpıda kaybettik. Kaybedilmeyenleri de boş verdik. Boş verildik. Tükendik, tükettik.

Rüveyda Yılmaz

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...