Söylenceler – 10

Gece Gündüz
A A

Söylenceler – 10

Bu hatunlar nasıl her şeyi müthiş şekilde yapabiliyorlar anlamıyorum. Her şeyden nasıl bu kadar çok anlıyorlar ve ben, neden bu kadar az şeyi anlar gibi olup bu kadar çok beceriksizim?

Allah’ım beni serseri olarak mı yarattın yoksa ben, ısrarla özümden kopup serseriliğe doğru mu ilerliyorum?

***

Zamana ayak uyduramıyorum. Uydurmak istiyor muyum? Aslında umurumda bile değil; zamana yetişme çabasında olsam dahi üşeneceğim için yetişemem, o ayrı mesele ama çevremdeki herkes, bu kadar zamanın insanı olarak hareket ederken öylece izlemek tuhaf geliyor.

Bir araya gelinen ortamlarda, siparişler geldikten sonra fotoğraf çekilip bilmem neyin hikâyesi midir nedir orada paylaşma faslından sonra; hep aynı şeylerin muhabbetini yapmaktan, bir adım öteye gidememekten bazen cidden yoruluyorum. Üzülüyorum da üstelik.

Yorulmak için fırsat kollayan memnuniyetsiz bir insanımsıdan öte değilim belki de.

Bilmiyorum.

***

Demet Akalın’ın bir şarkısı var, radyoda çalıp duruyor. Adına bakmaya çok üşendim şu an. “Pistin ortasında oynuyorum.” Diyormuş; bense o şarkıyı her duyduğumda o kısmı “İstinafta yenilirsin.” diye anlıyorum. Şimdiye kadar, “Ne kadar anlamsız burada bu cümle…” diye düşünmedim, hiç garipsemedim.

Bugün radyoda denk gelince fark ettim, bir an neye uğradığımı şaşırdım. İnanamadım, şöyle bir uzaklara daldım. Resmen aydınlanma yaşadım.

Hayat tuhaf, şarkılar falan.

Rüveyda Yılmaz

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...