İnsanın Sevmek Hali

Gece Gündüz
A A

İnsanın Sevmek Hali

Çünkü sevince gönlü genişlermiş insanın, ruhu onu bağlayan lüzumsuz bağlardan kurtulup hafifler göklere yükselirmiş. Seven sanki dünyanın en iyi insanıymış da o yüzden tüm bu hayat telaşının ortasında bu sevgiyle ödüllendirilmiş. Hem o zaman kötü düşünmek de gelmezmiş insanın içinden. Daha önce kırdığı kalplere, söylediği yalanlara, çirkinliklerine üzülürmüş. Şimdi insan olmuşmuş sanki. Öncesini hiçe saymamış ama pek de değerli bakmamış.

Çünkü sevince kalbinin varlığını keşfedermiş insan. İşte, buradaymış. Sol yanında. Attığını hissedermiş. Biraz da garipmiş, sanki daha önce atmıyormuş da yeni atmaya başlamışmış ya da öncesinde çok küçükmüş de şimdi büyümüş kocaman olmuş yeni fark etmiş içinde atan bir kalbin olduğunu. Sevdiği incinirmiş, üzülürmüş bazen. İşte o zaman kalbi büzülürmüş, hayat suyunu kaybedermiş de damarlarına kanı yolcu etmezmiş. Aman bilim de ne bilirmiş!

Çünkü sevince emek vermek istermiş insan. Oyun oynayan çocuk gibi, çocuğunu ilk kez kollarına almış anne gibi… Bazen de sonradan fark edermiş bunca güzelliği. Dualar edermiş geç kalmış olmamak için. Bazen tam zamanıymış aslında bazen de geç kalmaktan da geçmiş.

Çünkü sevince insan azıcık kendi, biraz sevdiği, en çok da “tek” olurmuş.

Rüveyda Yılmaz

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...