Soru-Cevap

Gece Gündüz
A A

blog_ogrenilmis-iyimserlik-ile-satis-ve-satis-yonetimi_3133_large
Fotoğraf Kaynağı

İyi insanlar kaldı mı hala? Güzel soru. Lakin net bir şekilde cevabını verebilmek, bunun yanı sıra bu cevabı arayabilmek bile gerçekten zor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bana kalırsa iyi insanlar hala var. Özellikle herhangi bir yardım kuruluşunda gönüllü olarak çalışıyorsanız bunu derinden hissedebiliyorsunuz. Çocuklar adına güzel bir şeyler yapan, yapmaya çalışan bir kuruluşta gördüğüm tablolar gerçekten çok güzel. Bu tür kuruluşlar, insanlar arasındaki samimiyetin de gelişmesini sağlıyor. Özellikle metropol şehirlerden birinde yaşıyorsanız insanlar size garip yaratıklarmış gibi yabancı ve samimiyetsiz geliyorsa bence en azından bir kuruluşta gönüllü olmayı deneyebilirsiniz. Merak etmeyin, insanlık daha ölmemiş.

Küçük olmak her zaman zordur. Yaş olarak küçük olmak elbette zor fakat benim kast ettiğim ebat olarak küçük olmak. Kilogram hesabından 50’yi hayatında hiç görememiş, boyu 1.60’ı zorlayan kadınlardan biriyim ben de. “Geçenlerde marketten çıktım, elimde o marketin amblemini taşıyan poşetler, kaldığım yere doğru yavaş ve emin adımlarla yürüyorum” demek isterdim. Fakat durum pek öyle değildi. Marketten çıktım fakat poşetler benim kendi ağırlığımdan bile fazlaydı -öyle olmasını umuyorum- taşıyamadım. İki adım yürüyorum. Sonra bir adım dinlenme. Sonra tekrar iki adım. Böyle ağır aksak yürümeye çalışırken orta yaşlı bir adam yanıma yaklaştı ve yardıma ihtiyacım olup olmadığını sordu. Ben de önce bir şüpheye düştüm –neme lazım hırlı hırsız çok- fakat “Başka çarem yok” diyerek poşetlerimin bir kısmını adama verdim. Adam kaldığım yerin yakınına kadar eşyalarımı taşıdı. Teşekkür ettim ve kaldığım daireye doğru yol aldım. Merak etmeyin, hala iyi insanlar var.

Ne zaman umudunuzu kaybetseniz sokağa çıkın. İnanın bana hala iyi insanlar var ve bu iyi insanlar çevremizde yaşıyorlar.

Pelin Güloğlu

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...