Kelebeğin Uçuşu – Bölüm1: Ego

Gece Gündüz
A A

Kelebeğin Uçuşu – Bölüm1: Ego

…Elindeki bütün çiçekleri yere düşürmüştü. Erdem o kaygan ıslak kaldırımda düşüp düşmeme ve onun yanına yetişip yetişmeme arasında kalakalmıştı ve yetişebilmeyi tercih etti. Suç onun değildi ama ne kaldırıma ne de başka bir şeye de yüklenebilirdi. Çiçekler ıslanır ıslanmaz kendilerini salmışlardı. Çünkü nazik idiler, çünkü onlar papatyaydı. Üstüne üstük üzeri berbat olmuştu. Bembeyaz tişörtü sırılsıklam su ve çamur içerisindeydi. Ama vazgeçmedi, hızlıca doğruldu yerinden ve yarıladığı yolu bitirmeye kararlıydı. Çünkü onu bekleyen Yasemin’i daha fazla bekletmemeliydi, kırılabilir diye düşünüyor ona o kadar değer veriyordu. İlkin çiçeklerin içerisinde tek zarar görmemeyi başaran papatyayı aldı ve koşar adımlarla ama bu defa daha dikkatli ilerlemeye başladı.

Yasemin’le evden çıkmadan telefonda planladıkları gibi tam da cadde üzerindeki kafede bekliyordu Yasemin. Erdem kapıdan içeri girdi ve Yasemin’in gözlerinin şaşkınlık ama bir yandan da alaycı bir tavırla üzerine bakması sırasında selamlaşıp oturdu.

-Nerede kaldın bu halin ne? (alaycı bir tavırla)

-Gelirken ufak bir kaza oldu da..

-Aa dur söyleme ben tahmin edeyim. Düştün mü yoksa? (Ve bir kahkaha patlattı alaycı tavırlarını bozmadan)

Erdem utandı ve konuşamadı bir cevap vermek istedi aslında ama sesinin boğulacağını biliyordu.

-Neden susuyorsun?

-Ben şey.. Sana bir şey vermek istiyorum.

Cebinden çıkardığı taptaze papatyayı Yasemin’e uzattı ve:

-Aslında daha güzelleri vardı ama onlar da kazaya kurban oldu.

Yeni ve artık can sıkmaya başlayan bir kahkahanın ardından Yasemin:

-Sağ ol, sağ ol, beceriksizlik başa bela. Ne yapacaksın işte..

Bunu duyar duymaz, sanki dünyayla ilişiği kesilmiş gibi masadan kalktığı gibi çıktı ve yeni dinen yağmurun ıslattığı zeminde hızlı adımlarla ilerlemeye başladı Erdem..

Vardığı yer tüm şehri ayaklarının altına seriyordu. Ve bir çınar ağacının gölgesiydi. Düşünüyordu. Bu insanlar ne zaman kendilerine verilen değerleri anlayacaklar diye. Neden böyle davranıyorlar diye. Aslında Yasemin üzerinden değerlendiriyordu bütün insanları.

Fakat onun değerlendirmesi değildi asıl mesele. Bize bu hislerle yaklaşan Yasemin gibi binlerce insanın etrafımızda olmasıydı..

Oğuz Çağan

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...