“Didem Madak” Okumayı Unutmayın!

Gece Gündüz
A A

“Didem Madak” Okumayı Unutmayın!

Keşke buralarda olsaydın… Seni görebilme ihtimalimin olduğu her sokaktan geçer, uğradığın her kafede oturur, seni tanıyan herkesle ahbap olurdum en azından. Fakat yoksun. Varlığım yokluğuna kıvrılıyor her gece. Gözyaşlarımla ıslandığından mıdır nedir; senin için kalbimin en ücra yerlerinde sakladığım bütün mısralar rutubet kokuyor. Belki de gün yüzü görmeliler artık. Cesaretsiz olduğumu düşünüyorsun, biliyorum. Önce “Seviyorum” demeye korktuğum sonra “Kal, gitme” diye yazamadığımdandır. “Neden” dediğim sorulara cevap verebilseydin eğer, satırlarımı okurken dilin tutulmazdı ey muhatap!

Üzerine çakan şimşeklerden korkan denizin önünde cesurca durmuş bir bankta oturuyorum bunları düşünürken. Artık yazacak gücüm yok. Tunçtan bir bilek ister kalem tutmak, benimse kemiklerim bile ince… (İç çekiyor.) Bir şey soracağım ama yanlış anlamayın:

– Siz aşkı bilirsiniz, “Limanı olanın aşkı olmaz ki…” diyordu kıymetli arkadaşım Didem. Gerçekten doğru mu bu?

İnsan bir dizeyi yanına alıp sabaha kadar ağlayabiliyormuş inanın! Belki de çocukluktan kalma bir alışkanlık, oyuncağımız kırıldığında kırılmış bütün parçaları yanımıza alıp canımız çıkasıya ağlardık ya hani… Bu da öyle bir şey… Kırılmış bütün yanlarımızı anlatan tek dizeye canımız çıkasıya kadar ağlamak! En çok neye üzülüyorum biliyor musunuz? Artık yeni bir şiirim olmayacak. Muradımdı; kırkıma girene kadar kırk ayrı şiir yamayacaktım acıma. Neyse, zaten geri dönmeye hiç niyetin yok. Gözlerimi çeviriyorum yollardan… Son olarak birkaç şey daha söyleyip bitiriyorum yazımı:

– Dalgınlığınıza gelmesin, süper enginarlar var. O kadar sıcak olsun ki gülüşünüz, domates çorbası pişirmeyesiniz. Ha bir de “Didem Madak” okumayı unutmayın!

Nur Horus

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...