Devam Toplantısı

Gece Gündüz
A A

Devam Toplantısı

FALLUS TERBİYECİSİ 54aa47aff493b8238429e562

 

Leonardo:
-Baş belası, çılgın hatta deliydim! Çünkü havariler kendi aralarında ne zaman yararlı bir tartışma başlatsalar sonunda ya hiçbir sonuca vardırmamak ya da genellikle en sevdiğim yöntem olan; tartışmanın en hararetli seyrinde onları bölmek adına bir delilikle karşılarına çıkıyordum.

Havarilerden birinin yüzündeki tatminsizlik ifadesi, ona göre söylediklerimin yalnızca mükemmel birer teori olduklarını düşündüğünü duyumsattı bana. Sormandan edemedim:

-Verdiğim cevap sizi pek tatmin etmemiş gibi görünüyor Sayın Grazio?

-Kesinlikle, sevgili Marco çünkü iktidar eril olana aittir. Asıl güç eril olana dayanarak kurulur. Sizin söylediklerinize bakacak olursak; insanlar bir eksiğe sahip olmanın tahammül edilemez farkındalığı ile ellerindeki nesneleri ve imkânları akıl dışı biçimde kullanabilirler. Onlardaki eksik olan kendine güvenden başka ne ki?

Cümlemi bitirmeyi bekleyen Bayan Santa hiddetle konuşmaya başladı:

-Ataerkil düzen kadınları susturur. Kadınlar erkekler gibi hayali olan düzenden tasarım olan düzene kaçamadıkları için “Ötekiler” olarak ebediyen dışlanırlar.  Kadın için cinsel gereksinim ve arzu bir sembol olarak fallusun üzerinde toplanır. Erkekte ise cinsel gereksinim, fallik nesneye metaforik bir tarzda ayağa kalkarken “Bakire ile fahişe” arasında kutuplaşır. Kadın için erkek sadece penise sahiptir, fallus değildir.

Marco:
-İnsan eksiktir, kastredir, narsistik açıdan yaralıdır. Olmak’ta hep eksiktir. Tanrı aşkına Bayan Maria, tartışmanın başından beri yüzünüzdeki şu bıyık altı gülümsemeyi oluşturan savınız nedir, dikkatimi dağıtıyorsunuz, en azından konuşun da aklınızdan neler geçtiğini bileyim!

Bayan Maria kahkaha atarak:
-Bahsettiğiniz bu narsistik açının aslında bir örselenmenin işaretini kazanacağını ve fallik gelişimin mantığına geleceğini biliyor musunuz, Bay Marco. Yani “Olmak” sorunsalının narsistik örselenmesinin kendine yabancılaşmış işaretini bulacağı (penise) “Sahip olmak” ya da sahip olmamak gibi bir sonuca bağlanıyoruz. “Teşhirci muhteşem kendi yani kendinde olmayanın arzusunu arzulayan”… Öteki’nin(annenin) arzusunun, annenin kendi penis eksikliğiyle ilişkilendirdiği bir tarzda babaya tabi olduğunu keşfeder. Burada bir kez daha vurgulamalıyım:

-Anne’nin fallusa sahip olmaması, fallusa sahip olanın -babanın olduğuna- işaret etmesi bakımından ö-nem-li-dir. O halde Öteki’nin arzusunu burada dolaylı rolü oynayan Baba’yı çocuğa göstermiş olur. Üstelik baba da burada edilgen değildir.  Çünkü baba her ne kadar sözü ancak anne tarafından tanındığı ölçüde yasa statüsü kazansa da ilk bakışta detaylara baktığımızda diğer etkenleri dışarıda bırakan anne ile ikili ilişkinin yasak olması bakımından “Anne” felsefi “Ensest” yasağının temsilciliğini kazanmış olur. İşte güç, eksiklik ve sahip olmak diye imgelediğiniz her şeyin özeti budur.

-Çok biliyorsunuz! Utanç, asla ulaşılamayan ‘eksiklik’ olarak tanımlanan, ‘olmayı’ bozan, birinin kanına girmek için en baştan çıkarıcı yolun kendisidir fallik. İnsanı kadın ve erkek olarak ayırmanın en önemli ölçütü, fazla ciddiye alanı yıkacak kadar dev bir güç; fallik imajı… Hepinizin yıkılmasından korktuğu şeyi yapacağım sevgili Havariler! Görünen o ki elden ele dolaşan tasta son yudumu kalmış ve bu sebeple masa üzerinde en cüretkâr olanın alıp uzanmasını bekleyen sizlere; içeceğinizi ben dolduracağım bu kez! Üzerimdeki her şeyi büyük bir delilikle çıkarttıktan sonra ellerimin arasına aldığım masa mezesi zavallıcığı tek bir hamlede kanlar içinde bıraktım! Havariler donmuş bir şekilde kanlar içindeki cinsiyetsizliğime bakıyordu. İşte en büyük kâbusunuz, Baylar, Bayanlar!

Nur Horus

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...