Sırtında Eski

Gece Gündüz
A A

Sırtında Eski

– Son zamanlarda çok mu yalnız zaman geçiriyorum ben acaba? Asıl sorun çok düşünüyorum, yani bence olay bu. Neyse yürümeye devam edeyim, biraz da hızlandırayım adımlarımı, heh şöyle. Volkan abiler de işi iyice abarttı sanki. Kuyumcu, tekel, iddia bayii yetmedi köşedeki süpermarketi de onlar almış.

– Aslında iş konusunda yardımcı olabilirler onlar sana, bir kapak atsan oraya sırtın yere gelmez he! Belli, bu sene paraya sıkışılacak, kira zor ödenecek, kesilen doğal gaz faturası bizi yoracak. Çalışmak şart abi.

– Ee okul var, ikisi bir arada nasıl gidecek?

– Yaparsın sen. Üç gün boşluğun var zaten part- time çalışırsın, olmaz mı?

– Ee para tatlı gelir de son senemde okulu sallamazsam ne olacak?

– Ulan kafayı yedin iyice, çok mu sevdalısın sanki okula? İyi para kazanırsan bir sene uzatıverirsin okulu ne olacak? Mademoiselle Arzu elinde kazmayla kovalamıyor ya!!

– Aman be! Bırakalım şimdi bunları, muhteşem bir cuma akşamındayız. Kız arkadaşımın evine gidiyorum, öper koklar girer girmez beni. Sonra babasıyla iki kadeh rakı içeriz, muhabbet bahane. Biraz siyaset, biraz futbol, biraz şantiye, biraz hayvanlar derken gece yaparız vakti. Sonra da vurur kafayı hatunun göğsüne uyurum işte tüm hafta sonu!

– Pardon? Kendine gel oğlum! O kız seni terk edeli iki sene oluyor, sen ne onun evine ne de babasıyla rakı içmeye gidiyorsun…

– Ne? Nasıl yani? E o zaman şu an ben nereye gidiyorum?

– Hatırlasana be gerizekâlı! Birazdan muazzam bir yokuş çıkacaksın, evin yolu bayır…

– Nasıl yani yalnız yaşadığım eve geri mi dönüyorum?

– Olur mu oğlum hatırla işte! Hani yazın bir kadınla tanışmıştın, birlikte yaşamaya karar verdiniz, yastığı ikiledin, senin odan küçük olur diye arka odaya geçtin, büyük oda da soğuk olur diye boydan boya halı döşedin.

– Yahu sen manyak mısın? Bahsettiğin şey bundan on yıl öncesi.  Ve o kadın o eve hiç gelmedi! Ya da ben tamamen sıyırıyorum artık.

– Hayır, tamamen haklısın. Ama gelmeme sebebindeki en büyük pay senindi, unutma bunu!

– Boş versene sen onu şimdi! Ben tam olarak nereye gidiyorum şu anda?

– Ne senin ne de benim bir yere gittiğimiz yok delikanlı. Battaniyenin altında, yatağındasın şu an. Gözlerini aç ve kitabını okumaya devam et:

– “Her ne olursa olsun mazim, bugünkü vaziyetimden daha bütün bir mesele gibi geliyor.  Ne ondan kurtulabiliyorum, ne de tamamıyla onun emrinde olabiliyorum.”

Mustafa Öven

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...