Hareket Edemem

Gece Gündüz
A A

Hareket Edemem

Selam, ben hep acelesi olan adam, hatırladınız mı?

Tahmin edeceğiniz üzere aranızda çok fazla kalamayacağım zira işim var, evime gidip eski sevgilime yahut köpeğime üzüleceğim. Geçmişte yaşadığımdan da bahsetmiş miydim size? Yani bugünün karakteri değilim aslında ben. Evet, ben şu an fiziki olarak bu masadayım fakat aklım kim bilir kaç yıl öncesinde. Belki masadaki kül tablasında birikmiş izmaritler, belki de bira bardağının dibinden köpüklere ulaşmaya çalışan baloncuklar yüzünden aldım başımı gittim. Kim bilir ne düşünüyorum?  Belki iki yıl öncesini, belki de geçtiğimiz yazı. Belki çiçeği, böceği, doğayı düşünüyorum, kurulan hayallerin altında nasıl kaldığımı. Belki de iki yıl öncesine takıldı kafam, sevdiğim kadına götürdüğüm bir demet kır çiçeğini son paramla mı almıştım? Yahut üstüne sigara alacak param kalmış mıydı? Bunları düşünüyorum.

Sahiden, bir bilen var mı beni? Yani bir gün tamamen anlayabilecek olan birisi? Kim bilir…

Kim bilir?

İlişkiler… Her zaman zor olmuşlardır benim için. Bir ilişkiyi başlatmak için aşırı çekingen, bitirmek içinse aşırı fedakâr ve karşıdakini düşünen taraf olduğumu söyleyebilirim. Söyleyebilir miyim? Çünkü bunu söyleyince sanki biraz kendimi övüyor gibiyim. Bu da karşıdakini daha çok düşünen tarafıma tekme atıyor gibi. Öyle değil mi?

Karşıdakinin hiç aklında yokken bir ilişki nasıl bitirilebilir? Yani; “Sorun sende değil, bende.” durumuna nasıl gelir bir ilişki? Ben bunlara cevap veremem ve durum böyleyken hayatımın başından bugüne kadar bu cümleyi kurmamışımdır. Kuracağımı da zannetmiyorum. Zira bu sonuca bağlanacak bir ilişkinin, son oyuncu ile kaleci arasında kalacağı, top ayaktan çıkarken bellidir. O yüzden ben o topa girmem. Gerçekten girmez miyim acaba? Hayatımın başından beri “Benim için güzellik kavramı bu kadındır.” dediğim kadını getirseler, o ve beni aynı şehrin gökyüzünün altında “Biz” yapsalar, fakat sonucun “Sorun sende değil, bende.” durumuna geleceğine emin olsam, fedakâr tarafım mı ağır basar yoksa karşıdakini üzmek istemeyen tarafım mı? O gün gelsin de, bu soruyu cevaplaması kolay.

Kolay mı cidden?

Mustafa Öven

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...