Aşk Bu

Gece Gündüz
A A

Aşk Bu

Bir adam sevmiştim ben, bırakıp gitmiştim sonra. Bir adam sevdi beni, yetinmemiştim onunla.

Öyle bakıyormuş ki bu adam bana hani görsem anlarmışım ne kadar sevdiğini. Gel gör ki hiç önemsememişim onu. Büyük resmi görüp, “Kaç! Ben artık sana iyi gelmem!” dememişim. Farkında olmadan herkesten kaçıp bu adama gidiyormuşum ben de, haberim yok. Huzur muydu bu bendeki yoksa acıma mı hala çözemedim sanırım. Belki de en zor zamanlarımda iyi olayım diye orada duran ve o zamanlar sadece benim yanımda mutlu olduğunu hisseden bu adama; “Git!” diyememişimdir.

Hatırlıyorum; öyle bakıyordu ki yeşil kanlı gözlerini kısarak gözümün ta içine, o zaman olmasa da şimdi anlayabiliyorum omuzlarındaki ağırlığı. Sanki birisini öldürmüş, sanki daha önce birkaç kere ölmüş.

İster inanın ister inanmayın, ben de sevmiştim bu adamı. O da benim için dünyaları yakardı, öyle söylerdi ve yapardı bilirdim. Ama o benim yanımda olmaya çalıştıkça tüketmiş kendisini bense açık denizlerde ararken bulmuşum kendimi. Bir yere bağlı kalamayanların memleketi; deniz. Doğam gereği kalamamışım bağlı bir yere… Ben; hırçın, asi, şımarık…

Ne anlatırsam aklında kalırmış o zamanlar bu adamın. İlk birlikte olduğumuz geceyi, doğum günümü, yıl dönümlerimizi, onu bıraktığım gün dahi aklında kazılıymış hala. Benimse aklımda kalan bir gün var şimdi… Onu bırakışımın üstünden belki beş belki altı ay geçmiş. Bir okul çıkışı onu arıyorum, ama o çoktan gitmiş. Cep telefonuma bir mesaj göndermiş; “Sınav soruları beklediğimiz gibi çıkmadı, umarım iyi geçmiştir” diye. Ortadan kaybolmaları seven bir adamdı kendisi, “Ben gidiyorum, işim var.” tam onun cümlesi. Sonradan öğrendim evine gitmiş. Boş yatağında bir şeyler karalayıp müzik dinlemiş. Fincan kahvesiyle, yaktığı ikinci sigarasıyla birlikte düşünmüş biraz; farklı bir sayfa doldurmuş. Bu sefer benim ağzımdan.

Mustafa Öven

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...