Opus Magnum

Gece Gündüz
A A

Düşlerim kırık. Senin olduğun fotoğraflara sansür uyguluyor kalbim. İlacım gecede saklı. Hasta değilim. Sana olan güvenim sarsıldı sadece. Valiyi falan s*ktir et. Okullar yarın da tatil. Ben bu şiir yarışmalarına güvenmiyorum. Edebiyat bu değil. Senin adın da şiir benim adım da… Bundan sonra senin adın aşk olsun. İşte edebiyat bu. Edebiyat güzel bir şey. Bize ithaf edilmiş biliyor musun? İkimize… Spencer Holst öyle diyor. Sevdiğim bir yazar. Ama ona da güvenmiyorum. Kusura bakma ama sayın sevdiğim kız, senin yüzünden. İnsanlara güvenirdim ben eskiden. Biraz daha sanat konuşalım mı? Futbol da olur. Hayır, siyaset olmaz. Dostlarımı kaybetmekten korkuyorum. Şaka lan şaka. Düşüncelerim yüzünden bana sırt çevirecek olanın vururum kıçına tekmeyi.

Neyse canım, boş verin bunları. Test çözelim biz. Bunca keşmekeşin içinde bu YGS’yi kim icat etti? Ne ara büyüdük lan biz? Zaman, az sakin ol be koçum. Acelen ne? Sarhoş değilim. Yaşamaya çalışıyorum. Kafam biraz dağınık bu aralar. Doğrudur. Ne yapayım? Çift yönlü bir orta saha almamız şart.

Saçma sapan şarkılar dinliyorum. Eskiden sinemaya meraklıydım. Şimdiyse sadece senin fotoğrafını seyrediyorum. Allah’a şükret. Çok güzelsin. Ulan harbiden çok güzelsin be. Ama ben senin güzelliğini anlatabilecek kadar yazar değilim. Dostoyevski saygı duyduğum bir abimizdir ama o bile anlatamaz bence. Belki Zweig becerir bu işi ama şimdi onu karıştırmayalım. Zaten eskisi kadar da sevmiyorum onu. Delirişimde en büyük pay sahiplerinden biridir kendisi.

Yine çok da delirmedim ama. Toplum içinde yarım akıllı diye tanımlanıyorum. Deliliği öven şairlere inanmayın. Çok sıkıcı bir şey, monoton bir hayat… Her gün bayram mı olur anasını satayım; ne anlamı kalıyor o zaman. Hiç tavsiye etmem. Akılsız başın cezasını sadece ayaklar çekmiyor. Ben bir bütün hâlinde çile çekiyorum. Vicdanın yok mu senin sayın sevdiğim kız? Beni bu kaotik şehirde, şu deli hâlimle bir başına bıraktın. Tamam, ilan-ı aşk etmedim belki. Ama yüzüne baktım. Anlamalıydın. Yarım kaldım. Seni düşünüyorum. İyi değilim. Özlemem mümkün değil. Ama umut ediyorum. Hayal ediyorum. Bana gündüzler iyi gelmiyor. İmgenin a* koyayım. Seni seviyorum.

Mustafa Aplay

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...