Kadınların Dünyası

Gece Gündüz
A A

Kadınların Dünyası

Artık her şey hazırdı. Canlı yayın araçlarından alınan kameralar, salonun arka bölümüne dikkatli bir şekilde yerleştirilmiş, açıklamaların takip edilmesini kolaylaştıran ses düzenekleri de koyulmuştu. Açıklamaların yapılacağı kürsü, mikrofonlarla donatılmıştı. Erkeklerin temsilcileri, sırayla salona giriş yaptı. Ellerinin duruşlarından belliydi çaresizlikleri. En önde yer alan koltuklara sessizce oturduktan sonra beklemeye başladılar. Oldukça gergin geçmesi beklenen açıklamayı, milyarlarca insan takip etmek için ekran başına geçti. Kadınların da salona giriş yapmasıyla başlıyordu canlı yayın. Erkeklerin temsilcisi, son sözlerini söylemek için çıktı kürsüye. Öncelikle etrafına bir müddet bakındı. Mağlubiyetin yüzlerde bıraktığı ifade ile başladı konuşmasına. “Ekranları başında bizleri izleyen herkesten özür dilerek başlıyorum sözlerime. Uzun yıllardır yönetmekte olduğumuz Dünyayı bugün itibariyle kadınlara devrediyoruz. Yaptıklarımızdan dolayı son derece üzgün ve pişmanız. Dünyanın bu hale gelmesinde bizlerin de önemli oranda katkısı muhakkak vardır. Yapılması gerekenlerin yerine getirilmemesinden dolayı, Dünyanın ne durumda olduğunun farkındayız. Bilinçli bir şekilde verilen görevleri ne yazık ki istenildiği şekilde yapamadık. Üzgünüz. Bizleri affedin.” diyerek tamamladı konuşmasını. Ağlamaya başlayan bazı erkeklerin, salonu terk ettikleri de görüldü. Canlı yayın kameraları tarafından görüntülenen Dünya Başkan Yardımcısı, ellerini yüzüne kapatarak ağlıyordu.

Dünyanın yeni sahipleri kadınların başkanı davet edildi kürsüye. Alkışlar, ıslıklar ve tezahüratlar ile çıktı. Önce uzun bir müddet kalabalığı selamladı. Pankartlarda yazılanları okudu coşkulu kalabalığa doğru. Daha sonrasında mikronu eline alarak konuşmaya başladı. Çok gururlu olduğu hareketlerinden belliydi. “Bugün itibariyle, Dünyanın idaresi bizim tarafımıza geçmiştir. Herkes bilsin ki kadınlar olarak Dünyayı çok daha adil ve barışçıl bir yer haline getirmek için her türlü işbirliğine hazırız. Dünyanın dört bir tarafında devam eden savaşların bitirilmesi ve fakir ülkelerde açlıkla boğuşan insanlara yardımlarda bulunulması ilk görevlerimiz olarak kabul edildi. Erkekler tarafından çıkarılan savaşların son erdirilmesinden sonra, adaletin her tarafta aynı şekilde uygulanması için de mücadelemiz sürecek. Bu kapsamda, görevini yerine getirmeyen ya da kötü kullanan erkeklerin yargılanması da yönetimimiz tarafından sağlanacaktır. Her ülkeye atanacak kadın başkanlar ile uyumlu bir şekilde çalışılacaktır. Ülkelerinde yer alan tüm devlet kademeleri de kadınlar tarafından yönetilecektir. Zararlı maddelerin temin edilmemesi için üretimleri, kadın yöneticilerimiz tarafından kontrol edilecektir. Her doğan çocuğun iyi bir ortamda büyümesi de sağlanacaktır. Dünyaya verilen zararların telafisi için çeşitli politikalar yürütülecektir.”

Böylelikle Dünyanın yönetimi el değiştirdi. Kadınlar tarafından tesis edilecek düzende yaşananlar şimdiden heyecan uyandırdı. Sokaklara çıkan milyarlarca kadın tarafından özgürlük şarkıları söylendi, akşam evlerde ziyafetler verirdi. Kocaları tarafından kötü şartlara maruz bırakılan kadınlar, artık iktidar oldu. Çok daha başka bir güne uyandı bugün Dünya. Belki de her geçen gün, çok daha güzel olacaktı. En azından, güzel olması için çabalayan birileri olacaktı. Onlar da sanırım kadınların eliyle güçlenen kadınlar olacaktı.

Muhammed Murat

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...