Sana Ben

Gece Gündüz
A A

Sana Ben

Ben geldim. Gözümde yaşlarla, kalbim paramparça geldim. Gök gürledi, yer kaynadı, rüzgar çarptı ben gelirken. Hiçbiri sana gelmemi istemiyordu. Hiç kimse benim olmanı istemiyordu ama ben yine de geldim.

“Niye ayrıldın? Niye gittin?” diye sorma artık. Yapamazdım. Yapamazdık. O zamanlar senin beni anlaman kadar imkansız bir an bile yoktu. Gözümün içine bakarken bile kalbimin tanıdığı bir yabancıydın sen. Sözlerini düşünmeden ettiğini biliyorum. Onlar için pişmanlık duyma ne olur. Zira ikimiz de öyle kendini bilmez davrandık ki bu ayrılık dersini iyice verdi bize. Orada burada yetişkinlikten bahseden ben, sen yokken adeta kimsesiz bir çocuğa döndüm. Yalnız ve deli gibi korkan bir çocuk… Meğer sabah sabah karşılamalarına ne çok alışmışım. Güzel sözlerine, yanaklarının çukuruna, sıcaklığına ellerinin ne çok…

Gidince anladım. Bir kalp diğer bir kalbe böylesi bağlanırsa kopması ihtimal bile değil. Bu terk edişler de kimmiş söz geçirecek!

Niçin konuşmuyorsun? Yüzüme bakmakta bile niçin bu kadar çekimsersin? Yoksa gitmekle beni mi suçluyorsun? Kim bilir, belki de haklısın. Belki kaçtım giderek. Ama şunu da bir düşün ne olur; gitmesem yine sevgimize yenik düşecektik. Gitmesem yine gözlerinle barışıp aklından uzak duracaktım. Bu daha mı iyi olurdu ha, söyle! Yanındayken uzak ve soğuk olmam… Sırf seviyoruz diye saygıyı da mı yitirseydik! Yapmak ve söylemek istediklerimizi paylaşmasa mıydık birbirimizle? Ne dersen de, ne çeşit bakarsan bak gözlerime o günün devamı yoktu. Gitmeseydim o gün ciddi bir ayrılık sarardı etrafımızı. Şimdi kaçamadım, yenildim sevgine, geldim. Lakin o vakit kırılan kalpleri toplayacak güç kalmazdı ikimizde de. O vakit, o gidişin gelişi olmazdı. Olamazdı sevgilim.

Şimdi gidiyorum ama bekle beni ne olur tekrar geleceğim.

Güneş batmadan tekrar…

Merve Çetin

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...