Hazal – Bölüm 5

Gece Gündüz
A A

Hazal – Bölüm 5

Perşembe gecesi Hazal, yattığı yerden rahatsız olarak uyanmıştı. Kirpiklerinde kurumuş rimelden dolayı gözlerini güçlükle açtı; beline sarılmış kolu gözüyle takip ederek arkasında Umut’a bakmaya çalıştı. Kendini hiç olmadığı kadar güvende hissediyordu; önce göğüs kafesi genişledi, sonra dudaklarında içten bir gülümseme belirdi; içini eşsiz güven ve huzur kapladı.

Kendi önüne döndü, bir adım uzağındaki pencerede asılı kirli tüle baktı bu sefer; düşünceleri birbirini kovaladı: “Belli ki zavallı; beyaz, sigara ve kova dumanından savunmasızca gri rengine bürünmüş, hatta pencereden nefes bile alamamış. Kabul etmek zor olsa da muhtemelen benim de bürüneceğim renk bu! Yıpranacağımı bile bile olduğum yerde sayıyorum… Kim bilir kaç kadın bu eve girip çıkmıştır! Hem belki de perdenin kiri dumandan değil de amaçsızca birlikte olduğu kadınların ilişki esnasında soludukları nefesler ile kirlenmiş olmalı. Sevmiyorum bu eve gelen hiçbir kadını!”

Tuvalete gitmek için Umut’un kolları arasından özenle sıyrılarak yataktan ayrıldı. Yatağın ayakucuna doğru dolaşırken sırtında ağrı hissetti; çünkü yatak hiç rahat değildi. Yatak odasından çıkarken kahverengi sunta kapının üst tarafında yumruk izi gözüne ilişti.

Tam kapıdan çıkarken Umut gözlerini açtı ve hafif aralıklı ağzını fark edip kapatıverdi. Hazal’ı görmediği gibi onun evde olduğunu da unutmuştu. Kalktı ve gözlerini ovarak mutfağa geçti; bu esnada etrafta Hazal’ın kıyafetlerini görmedi ve evde olduğunu bilmiyordu. Aklına Hazal’ın dünden kalan samimi gülen çehresi geldi, dün akşam kendisi uyurken çıkıp gittiğini düşündü.

Hazal tuvalette makyajını temizlemeyi bitirmiş, Umut ise mutfakta su içmekteydi. Tam da o anda, evde elektrikler kesildi. Hazal ufak adımlarla salona geçip iki adet mum kaptı.

Umut’un ise beklediği bir kesintiydi, onu küfürle karşıladı. Parasız döneminde önce faturaları değil, borçlarını ödedi. Bu parasızlık içinde, Hazal’ın gerçek sevgisinin kollarına düşmek üzere idi.

Mutfakta apartman boşluğuna bakan camın mermerinden çakmağı aldı ve salona geçti. Ne zamandır kendi başına sakin bir ortamda oturup sesli şiir okumamıştı…

Hazal mumları aldıktan sonra tuvalete makyaj çantasını almak için geri gitmişti. Umut, salonda mum bulamayınca pencereden dışarı baktı. Hazal’ın gittiğini düşündü, dirseklerini mermere dayayıp temiz havayı içine çekti. Konu Hazal olunca çok iyi hissediyordu. Yalnızken okumaktan keyif aldığı bir şiiri (Otlu peynir kokusu, beyaz kağıt.) okumaya karar verdi ve pencereyi kapatıp ardından dışarıya bakarak okumaya başlarken, yine aynı genç kız hayalinde canlandı.

Hazal, şiir satırlarının ses bulduğu yöne doğru meraklı ve sakin adımlarla ilerledi. Salonun kapısından girmeden olduğu yerde kalıp onu dinledi. Sevdiği adamın gizli bir acısı var gibi görünüyordu, kalbinde beliren üzüntü gözlerini ıslattı…

Hilal Okur

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...