Senin Gençliğin Bakakalır

Gece Gündüz
A A

Senin Gençliğin Bakakalır

Kabullenmesi zor olsa da genç yaşta ölmek anılarda en çok acı veren olarak kalmaktır. Hem de yüreğini acıtırcasına. Güzel bir uykuya doyamamak gibi insanın yaşama da doyamamasının gerçek hikayesi.

Her ölüm erkendir ama genç yaşta ölüm herkesin her an ölebileceğini hatırlatmaktır. Henüz bitirilmemiş bir günün aniden yok oluşu ve hazır olunmayan yeni bir günü yaşamak zorunda olma hissini yaşatır insana..

Her şeyin anlamını kaybettiği noktada kalp kanatır, çok ama çok kötü kanatır..

Genç yaşta yitip giden insan; herkes gibi birinin canı, özeli ve tekidir. Hayata doymadan gözlerini kapatmış, geride gözü yaşlı insanlar bırakmıştır. Ömrünün baharında bir daha bahar çiçeklerini görmemek üzere sonsuza kadar kapatır gözlerini. Hayalleri, umutları hepsi aniden söner.

Yarım bırakır arkasında her şeyi.. Yarı yolda bırakır sevenlerini. Kendisinin hayali ile tutuşan kalplere elveda diyemeden ayrılığın karanlığında uyandırılmamak üzere derin uykuya yatar.. Onu soğuk toprağın altına koymak ağır gelir.. Ellerin titrer, için acır. Gençliğini yaşayamamıştır, en çok ona üzülürsün…

Sanki ağızdan çıkan her cümle havada asılı kalır. Gözlerinde yaşlar, boğazında bir düğüm, göğsünde bir sancı yaşadığın hayatı tekrar sorgulatır sana. Yaşaması gerekenler gençlik çağında ölürken hiçbir boka yaramayanlar da iyice yaşlanana dek yaşar. Ve bu acımasızlığı fark ettiğinde seni öylesine vurur ki bir tanrının senin için asla olmadığı anlarsın..

İşte o zaman gençken yaşlanmayı öğrenirsin. Yıllar geçer, her şey gelip geçer ama o hep genç kalır. Senin gençliğin bakakalır. Bir varmış, bir yokmuş, hiç yokmuş, hiç olmamış gibi…

Enginalp Derince

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...