Seni Seçtim Pikachu

Gece Gündüz
A A

Seni Seçtim Pikachu

Kimsenin “Sizi sevmemiş” olması ve hayatta yardımcı oyuncu rolünde kalmak kötü bir durumdur. İnsana kendini sokak köpeği olduğu hissini verir. Düşününce insanın yüzüne tokat gibi çarpan bir acı gerçek..

Kimseden “Seni seçtim Pikachu” sözlerini duyamazsınız. Böyle gözlerinizi kocaman açıp, başınızı 30 derece yana eğerek “Pika pika?” der kalakalırsınız. Sonra da gözlerinizi çizgi haline getirip, kalbiniz kadar gözyaşlarıyla ağlama efektine geçersiniz. Çok acıklı bir andır o… İnsanın içini acılaştırır..

Tüm bunların yanında kimsenin “Kıymetlisi”, “Bir tanesi”, hatta ve hatta “Aşkitosu” bile değilsiniz. İşte siz de o “Sıradan” diye bahsedilen insan kalıplarına dahil oldunuz ve istatistik biliminin bir verisisiniz. Daha da kötüsü, siz birilerinin en sevdiği kişi olduğunuzu düşünürken, öyle sanırken, aslında öyle olmadığınızı anlamanızdır.

Sanki millet dünyaya düğüne gelmiş eğleniyor da bir siz köşede oturuyormuşsunuz gibi gelir. Ya da kenar süsü gibisinizdir hayatınızda yani olmasanız da olurdu. Ayrıca bir köşede bir başına yaşlanmakta olduğunuz duygusu, kalabalıkta gülümserken yalnızlaştırır sizi, sızlatır kalbinizi. Şuan ölseniz bir helva kavuranınız olmaz arkanızdan.

Ve unutmadan söyleyeyim; böyle bir durumdaysanız en iyisi sadakatiyle dikkat çeken bir evcil hayvan edinmeli, onun en sevdiği insan olmaya bakmalıdır. Belki hayvan sevgisinin temelinde de, bunun farkındalığı yatıyordur. En azından bilirsiniz, artık o hayvanın en sevdiğinin siz olduğunu ve sizi hiç sevilmeyen biri olmaktan kurtaracağını…

Enginalp Derince

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...