Hokus Pokus

Gece Gündüz
A A

Hokus Pokus

Dinle ufaklık! Herkesi yaşadığın, gördüğün gibi masum sanma, kendin gibi zannetme.. Çünkü hayat acımasız, değiştirir insanları. Onun için insanlara fazla güvenme.. En çok güvendiklerin canını en çok acıtan kişiler olacak. Bunun ne kadar sık olduğunu fark ettiğinde artık sana normal gelmeye başlayacak, gülüp geçeceksin. Böyle zor zamanlar seni kendin yapacak. Sen ona rağmen kendin olacaksın. Asla kendinden ödün verme, hatta bazen kötü davran insanlara. Çünkü insanlar kendilerine kötü davrananlara değer verirler. Aldıkların her zaman verdiklerinden çok olsun. Yoksa hep kaybedersin.

Hayatın öyle sandığın gibi süt liman olmayacak. İnanılmaz durumlar göreceksin, hazırlıklı ol. Yaşamın da ufak trajediler olacak, normal onlar. Oluyor ve geçiyor, bunlar iyi veya kötü, siyah veya beyaz değil; iyi ve kötü, siyah ve beyaz. Şimdiden alış, sonra sarsılma… Ayrıca o kadar çok hayal kurma, birçoğu ‘Hokus Pokus’ yaptığında gerçek olmuyor…

Kimsenin seni yönlendirmesine izin verme, çünkü herkesin seni yönlendirmek istediği şey herkesin ta kendisidir. Sadece ne yapmak istediğine karar ver. Sadece istediğin şeyi gerçekleştirirken yardım al. Çünkü unutma, hayatta hiç kimse karşılıksız hiçbir şey yapmaz. Omurgasızlara, kansızlara kanma, onlardan yılma ve bu tip insancıkları tanıyabilmek için çaba da harcama, zira her yerdeler. O nedenle böyle devam et, hiç bozma!

Her şeye keşke deme, elindeki mutlulukların kıymetini bil, sonra fena bir akıl hastası olma. Bil ki diğer insanlardan hiçbir farkın yok. Hastalık da senin için, ölümler de, ayrılıklar da, zalimlikler de, kahpelikler de. Hepsi uğrayacak sana, hepsi şöyle bir esip geçecek başından. Hazır ol.. Her şeyin iki yüzü vardır. Takma fazla, alayına koy gitsin…

Ve ufaklık! Artık çaktıysan köfteyi, ben ufak ufak kaçıyorum. Ha bir de, her zaman böyle güldüğün gibi gül her şeye tamam mı? İşte dünya böyle bir yer. Son sözüm, hayatta başarılar!

Enginalp Derince

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...