Başarısız İnsana Selam Olsun

Gece Gündüz
A A

Başarısız İnsana Selam Olsun

Hayatta başarısız bir insan olmanın ne kadar kötü bir durum olduğunu yaşamayan bilemez. Öyle bir durum ki, parasız, boktan işlerde çalışan, sıradan insanların bile rahatlıkla yaptığı şeyleri yapabilecek adaptasyonu sağlayamayan berbat bir ruh halinde çürüyüp gitmektir. Paranız hep azdır. Çalıştığınız işler dandiktir. Geleceği yoktur, karanlıktır.

Yalnızsınızdır. Etrafınızdaki bir iki arkadaşınızla olan ilişkiniz de zorakidir. Aslında hem kendilerini hem de muhabbetlerini hiç sevmezsiniz. Mecburen konuştuğunuz olur. Ama yalnızlık yakanızı hiç bırakmaz.

Her şeyi olabileceğinizi düşünürken hiçbir şey olamazsınız. Kendinizi büyük bir rockstar, ünlü bir futbolcu, iyi bir psikiyatr olarak hayal edersiniz. Lakin geçen yılların ve içinde bulunduğunuz yaşın artık bunlar için çok geç olmaya başladığını fark edersiniz.

Sürekli her şeyin daha iyi olacağına dair boş bir ümidiniz vardır ama her şey daha da kötüye gider. Bir 5 sene önceki halinizle bugünkü halinizi kıyasladığınızda hiçbir fark yoktur. Bazı şeyler için çok erkendi, artık geç olmaya başlıyor.

Küçükken Sümüklü Olcay, Ayı Ersin, Embesil Bahadır dediğiniz komşunuzun salak çocukları bile büyüdü, iyi bir iş buldu, BMW gibi arabalara biniyor. Ve “Ohaa bu öküzün bile güzel bir sevgilisi var. Siz ise hala yalnız, başarısız ve parasızsınız!”

Yok canım bundan bir halt olmaz dediğiniz salak komşu çocukları bile bir baltaya sap olurken siz hala boş hayaller peşinde koşarsınız.

Bir tanrı vardır, ama size hiç yoktur. En aciz, en masum zamanlarınızda ettiğiniz dualarda bile o tanrı yoktur. Başarısız insana selam olsun. Biz böyle olsun istemedik dostlarım!…

Enginalp Derince

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...