Acısı Asla Geçmeyen Bir Bıçak Yarası

Gece Gündüz
A A

Acısı Asla Geçmeyen Bir Bıçak Yarası

Kalbine bir gök taşı gibi çarpar annenin ölümü, büyük ve derin bir krater açılır. Çocukken gerçekleştiği takdirde, hayallerdeki hayatın sönüp gittiği gerçeğini, ilerleyen zamanlarda yüzüne çarpan gerçekliktir. Bir ailenin dağılmasına sebebiyet verir. Bir daha hiç toparlanmamak üzere.

Dikenli mezarı başında ondan belki de tatlı bir öpücük beklerken, imkansız bir bekleyişin hikayesini sürdürmektir ömrünün kalan kısmında. En çok bunu bilmek incitir insanı. O an, gözyaşının içerisine sığabilecek ne varsa süzülür.. Boğazında büyük bir yumru bırakır. Sen artık annesiz ve bir tarafın eksik yaşamak zorundasındır. Bundan sonra ne sana nasihat verecektir ne kızacaktır ne de elini uzatacaktır. Çok geçtir.

Seninle gurur duyacak, gidip omzuna başını koyup ağlayacağın, akan gözyaşlarını silecek bir kimim kimsem de yoktur. Bu acıya zaman geçtikçe alışmaya çalışsan da zordur, öyle zordur ki yıllar geçse bile unutulmaz, kanamaz ama sızlar durur…

Annen ile ilgili mevzu açılınca hemen gözün kaçabileceğin en uzak noktayı aramaya başlar. İşte yüzüne tokat gibi çarpan gerçektir o nokta… Annenin ölmesi evladın da ölmesi, sonsuz bir boşluğa düşmesi, acısı asla geçmeyen bir bıçak yarası..

Enginalp Derince

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...