Tüm Giriş ve Sonuçlar

Gece Gündüz
A A

Tüm Giriş ve Sonuçlar

Bir an oluyor, öyle bir an ki sanki hayatımın son günüymüş gibi hissediyorum. Hava, hiç olmadığı kadar kötü; insanlar, olduklarından daha suratsız ve içimdeki o his, daha öncekilerden çok daha yakıcı oluveriyor. Biri, nefes alma yetimi elimden alıyor sanki. Aldığım nefesin yarısı bölük pörçük; soluduğum havadaki kokunun birazı ölüm, birazı yaşam… İnsan nasıl anlatabilir ki hayatının son günüymüş gibi içine çektiği o günü; sahiden öyle bir gün varsa eğer?

Nedense öyle anlarda aklıma ilk gelen şey hep şu klişe soru oluyor: Bugün hayatının son günü olsa ne yapardın ve kimin kollarında ölmek isterdin?

Sahi istemekle gerçekleşir mi ölmeden önceki o son dilek hakkım? Ben, hâlâ okuduğu masalların etkisinde kalanım. İzlediğim filmlerin dışavurumu bu soru yağmurlarım.

Düşünüyorum da bir an. Sahi kapına gelsem ve “Bugün, son günüm.” desem, ne derdin bana? Nasıl karşılardın, ölürken bile senin kollarına koşma istediğimi? Belki sıkıca sarılır, birlikte kurduğumuz intihar senaryolarını hatırlatır ve ardımdan geleceğini söylerdin, sıkıca sarılırken bana. Belki de “Gerçek hayata dön!” diye uyarır, o kapıyı yüzüme çarpardın; giderken yaptığın gibi. Birlikteyken acıttığın canımı, ölürken bile rahat ettirmezdin. Yine kanatırdın, kendi ellerinle açtığın yaramı. “Mutlu son masalları diye bir şey yok, şu ütopyalardan çık, büyü artık.” derdin bana, her zamanki realist duruşunla. Pembe bulutlarda dolaşan ruhumu, kendi ellerinle iterdin yeryüzüne. Ne son bir dilek hakkım kalırdı ne de ilk sevgi kırıntılarımın parçaları.

Yani seni sevdiğim ilk günüm gibi son günümde de yaralar açardın içimde. Ne bir umut ne de bir sevgi kırıntısı bırakmayarak içimde…

Aslında bugün ne son günüm ne de ölme isteğim var. Bugün, biraz daha yalnızlık hissedip biraz daha sarılasım var, hepsi bu. Ölecekmiş gibi olmam, özlemimden; sana koşar adım gelmem de sevgimdendi. Ne ben öldüm ne de sen geldin işte; tüm giriş ve sonuçlar, bundan ibaret…

Emine Üstün

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...