Gitmeden Önce Masaya Dökülenler

Gece Gündüz
A A

Gitmeden Önce Masaya Dökülenler

“Yoruldum artık. Bu ilişkinin tüm yükünü taşımaktan; beni bir gün olsun sevmemenden, senin için her gün umut beslemekten ve senin, beni hep yalnız bırakmandan yoruldum.”

“Üzgünüm. Ben seni üzmek istemezdim”

“Ama üzdün ve hâlâ da üzmeye devam ediyorsun; beni nasıl paramparça ettiğine bir bak! Benim, senin için yaptıklarıma; senin, benim için hiçbir şey yapmayışına bir bak!”

“Yine aynı şeyleri söyleme. Tamam, yaptığın her şeyin farkındayım ama sen de daha fazla yaptıklarınla etki altında bırakmaya çalışma beni.”

“Şimdi de beni mi suçluyorsun?”

“Sana en başında söyledim. Ben, böyle bir adamım ve sen, bunları bilerek seçtin beni sevmeyi.”

“Evet, bilerek, isteyerek seni sevmeyi seçtim. Ama bu vurdumduymazlığına, kendini bilmez tavırlarına, bir gün olsun ağzından dökülmeyen o güzel sözlere ve bazen beni hiç düşünmeden kapıyı çarpıp gitmene de katlanamıyorum artık. En kötüsü de ne biliyor musun? Bunların hepsinin acısı geçer de şu senin, sokak hayvanlarına acır gibi bakışın, vefa borcunun arkasına sığınan iyi niyetliliğin öldürüyor beni. Karşıma geçip ‘Seni sevmiyorum.’ deyip gitmeni istiyorum çoğu zaman. Bazen de sadece yanımda kalmanı istiyorum. Anlamıyor musun; sen sustukça ben, neyin doğru olduğuna ve neyi yapmam gerektiğine karar veremiyorum. Ayrılma kararını verirken bile yalnız bırakıyorsun beni. Her şey de bıraktığın gibi.”

“Fazla üzerime gelmiyor musun?”

“Üzerine fazla gelmek mi? Ne kadar zamandır birlikteyiz ve ne kadar yol kat edebildik hiç düşündün mü? Ama sen, bu konularda düşünmezsin; sadece kendini kötü hisseder, kollarıma gelirsin ve benim nasıl acı çektiğimi bile görmezsin. Ben, artık cidden yorgunum! Bir santim bile yol almak için uğraşıyorum; sense hiçbir şey yapmıyorsun.”

“Ne yapmamı istiyorsun?”

“Sen, sadece sorular sorup ne denirse onu yapacaksın öyle mi? Kendini de beni de kandırmaktan vazgeç artık. Biz beceremiyoruz; ne sen daha ince bir adam oluyorsun ne de ben daha anlayışlı bir kadın. Artık hiçbir şey olamıyoruz biz. Bari düşman olmayalım; yani daha da yormayalım birbirimizi. Ve bu defa kapıyı çarpıp giden, canı istediğinde de geri dönen sen olma! ‘Acaba bir gün dönecek mi?’ diye bekleyen de ben olmayayım. Geride kalmak, gidenin arkasından öylece bakakalmak öyle zor ki!
Ben, artık giden taraf olmak istiyorum. Senin geride kaldığını, nasıl olduğunu düşünmeye çalışmadan; kendine yeni bir hayat kurmak için giden taraf olmak istiyorum. Zaman zaman ağlamak, seni özlemek, ‘Belki de gitmeseydim.’ demek ama gururu için sevgisi ve sevdiği adam tarafından sevilmediği için yaşadığı evi terk eden olmak istiyorum. Anlıyor musun?”

“Madem öyle istiyorsun. Peki, git o zaman…”

Emine Üstün

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...