Soluğunda

Gece Gündüz
A A

Soluğunda

Bu zamana kadar tanıdığım tüm bedenlerin ruhunu, ölüm senfonisi eşliğinde geçmişe gömdüm. Geçmişte kiminle ne konuştuysam o dillerin kelimelerini unuttum. Bir sabahta senin dilince öğrenmeye koyuldum. Yazdığın her cümleyi nakış nakış işledim ruhumun defterlerine.

Sesinden başka ses duymadım daha. O yüzden dünyaya sağırlığım. Herkesin sesini unuttum, bir tek gülüşünün sesini tekrar tekrar başa sarıyorum. Beynim, senin suretin ve ellerinin olduğu bir filmin fragmanını perdeliyor sürekli. Kalbim, sadece bir güne ait olduğum bir zamanın bedenine sarmaşık. O sabahtan sonra zaman kavramını unuttum. Saatler bana hep sen geçti. Şiirler bana hep sen diye yazıldı. Bedenimi uykuya teslim etmeden en son hissettiğim şey, senin hayalin oluyor. Sabah, en çok sana sıkı sıkı sarılmış kalkıyorum. Her sabah kokun siniyor yastığıma.

Sana dair bildiğim tek bir şey var. O bir şey, tüm öğrenilecek şeylerin yerini tutuyor. Gözlerimce görene kadar bedenini, dünyaya perdelerin arkasından bakıyorum. Derin derin nefesler alıyorum sakin adımlar attığım evin içinde. Duvarlarıma yansıyan ışığın getirdiği tüm nesneler, bana ruhunu hatırlatıyor. Dünya hep aynı, sesin ev sahibi…

Sana dair her şeyi tam anlamıyla keşfettiğimde bütün olacağım. Bu yüzden sen haricinde olan her şey benden bağımsız. Artık senden ibaretim, dünyam senden ibaret. Hiç kimse buraya senin kadar ait olmadı.

Penceremin önünde saksıda duran çiçekler günden güne solarken senin verdiğin çiçek, vazoda her gün bir başka açıyor.

Büşra Topal

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...