Rüyalar Görüyorum

Gece Gündüz
A A

Rüyalar Görüyorum

Saçlarımın rengini çalıyor güneş. Zamanın büyüttüğü ağrılarımı sarıyorum. Sancıyan yerlerimi dindirdim. Bir şiir doğurdum bu sabah. Silinen tüm ruj renkleri diye.

Derdimi anlatmaktan hep çekindim. Kimse anlamaz diye. Saatleri bölüyorum. Uykularımı bölüyorum. Acıları bölüyorum. Anlamıyorlar. Rüyalar görüyorum kâbuslar içinde. Bir tebessüm bile devrim geliyor bilinçaltıma. Benimle alıp veremediğiniz ne var? İstenilen hiçbir şeyin gerçekleşmeyeceği düşüncesine de alıştım, umutsuzluğa yenilmeye de. Ne zaman şiir yazmaya başlasak okumaya vaktimiz kalmayacak. Artık geçmişte neye parmak bastıysak gelecekte hep önümüze çıkacak.

Kalbim çok ağrıdı. Yaramın kabuğunu soydum, tekrar kanamaya başladı. Hâlâ iyileşmediğini biliyordum. Hiç iyileşmeyeceğini de. Yüzüm hiçbir aynada bütün hâlde değil. Ya baktığım tüm aynalar paramparça kırık ya da paramparça olan benim. Buzlarım gün geçtikçe erimeye başladı. Rüyalar görüyorum yabancı kişilerin tanıdık yüzlerinde. Kırmayı boş verdim. Toplamayı da. Olduğum gibi kalacağım artık büsbütün olmak mümkün değil. Bundan gerisi paramparça.

Büşra Topal

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...