Meyil

Gece Gündüz
A A

Meyil

Herkesin kapısı ardına kadar açık değilmiş. Benim kapılarım tüm aralıklardan bir hayat sokacak kadar aralı. Aksine tam açmaktan daha güç bu. Ne denli umut barındırıyorsa bahar, işte öyle böyle mutluyuz. Kimsenin vakti yok mutlu olmaya zaten! Acı işlemiş içimize, gülmek yakıyor yüzümüzü. Kimsenin acı çekmeye hali de yok üstelik ama sor herkese darmadağın…

Sonu aynı değil dediğimiz hikâyelerin, sonu noktasına kadar aynı; bir tek özneler farklı. Kaç kalbin var âşık olmak için? Kaç beyine sahipsin de düşünmüyorsun olan biteni? Eksiğimiz mi var da biz aklımızdan çıkaramıyoruz geçmişi. Sahi geçmiş miydi?

Görmeseydim; hâlâ kör kalsaydım. Bunca acıyı, bunca anıyı beynimde tutmaya çalışacak kadar çaresiz, aciz kalmasaydım. Aramadan bulunan şeylerin değerinin olmadığını bildiğim halde, hangi aptallığım sarıldı sarmaşıklarına. Kessem, yıksam yeniden filizlenecek; hangi umursamazlığın budayacak acıyı? Aynaya yansıyan yüzüm aynada parçalanıyor. Bırak, alışmışken yeniden başlatma dedim defalarca. Tezat düşüyor kelimeler mantığıma. Vazgeçişin anlamını bilmediğimi fark ettim sonra. Olsun, düşe kalka geldim şu zamana. Bundan sonra takılsa da yüreğim ağlarına, aklımın filizlerini büyüteceğim.

Büşra Topal

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...