Gölgemle Bir Başına

Gece Gündüz
A A

Gölgemle Bir Başına

Hayatım, koca bir boşluğun içine düşüp yere çakıldığı anı bekliyor. Ben, nefessiz, ritimsiz atan kalbin bedeninde yaşamaya çalıştıkça en çok ellerimi kaybediyorum. Ellerim uzanamıyor yükseğe. Sırtımı yaslayamıyorum bilindik bir tene. Ne olacağımı ne yaşayacağımı bilmediğim bir boşluk içinde sadece savuruyor zaman beni.

Gelmesini beklediğim mevsimler kim bilir kimin dünyasında yaşanıyor. Bense hep güzel şeylerin olacağı düşüncesini kazıyorum duvarlarıma. Güzel hiçbir şey olmuyor. Güzel hiçbir şey gelmiyor dünyama. Boşluk, içine çekiyor bir girdap gibi savunmasız vücudumu. Çırpınışım yok, kurtulmak için bir çabam yok. Nefes alıp verdiğim göğsüm bile kıpırdamıyor hayata tutunmak için. Tutunacak dalım yok. Kökünden koparılmış güvendiğim toprakların umut kırıntıları.

Sesleneceğim bir beden bırakmadım arkamda. Sesimi duymak isteyecek kimsem de yok. O yüzden susuyorum; içime bağırıyorum her seferinde, en çok ben sağır oluyorum. Kendime söz veriyorum boşluktan düşerken “Bir daha hiç yükseğe sıçramak istemeyeceğim…” diye.

İnsan, kurduğu hayallerin altında kalınca anlıyormuş bunu. İstediğim hiçbir şey olmazken kendimi yontuyorum sürekli. Kırarak kalbimin en güzel hislerini, elimde ufacık bir şey kaldı. Kendimi sevmeye yetmiyor parçaladığım umutlarım. Gözümden akan yaşlar boşlukta kayboluyor. Sol avuç içimi kullanamıyorum artık gözyaşımı silmek için. Yetişemiyorum ıslanan suretimi kurulamaya zamanda.

Gecesi gündüzü yok boşluğun dibinin; kuytu mağaralar gibi taşlaşmış hayatın içinde yaşamak gibi biraz. Elini uzatıp çekip çıkarmaya çalışan yok. Korksam da “Korkma, ben burdayım…” diye sarılan kollar yok. Ruhlar yok etrafımı saracak. Bir kendime yetemediğim bedenimden başka nefes yok umuda bağlayacak beni. Onun için saatlerin hiçbir önemi yok yaş aldığım dünyada. Boşluğun sonu yok. Boşluktayım ve bunu kendimden başka gören yok.

Büşra Topal

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...