Bir Ben Kalsam

Gece Gündüz
A A

Bir Ben Kalsam

Kalbinin sıcaklığını elime aldığım günlerden soğuk kesen yüzüne kadar geldim. Hangi rüzgârlarda kaldın da senden bana gelen cümleler buz kesiyor?

Uzun uzun konuştuğun gecelerden sessiz sabahlara uyandım. Ruhuma işledim bir nakış gibi izlerini. Çokça zaman geçti yaz sabahlarından. Şimdi sonbaharın keskinliğine aralanıyor perdelerim. Soğuk izler düşüyor duvarlarıma. Çıkan izlerden resim yapıyorum sabah akşam. Bir insan gözüne değemiyor kalemim, ellerim, gözlerim. Baktıkça yeşeren tohumlar, kök salmıyor güneşin kollarından toprağıma. Dokunsan ağlıyorum dalgaların içinde. Fırtınam hiç dinmiyor. Duvarların arkasında olup bitenler dökülüyor deniz kıyısında ağaç ortalarına. Geriye kalan nefeste, anlar kavga ediyor. Zaman yine arınıyor tüm bedenlerde. Bekledim, itekledim. Sordum, cevapları söyledim. Geçmişi serbest bırakmayı öğrenince bırakılacak tüm yaşlar eskide. Yine de yaşamanın bir bedende var olduğunu bildikçe hayat başladığı yere dönecek. Korktuğum tüm şeyler bir bir gerçekleşecek.

Yalnızlığım içimi çürütüyor. Bedenimden sıyrıldı beklemenin ümidi. Bir bıçak gibi kemiğime dayanıyor acı. Kalabalığı derimden sıyırmanın verdiği o haz, beni yerlerde süründürmekten öteye geçmiyor. Farklı hayatlar içine girmek istesem de bir süre sonra vazgeçiyorum. Ben yalnız öleceğim. Her günümü böyle bir bıçak ucunda düşünceler içinde geçireceğim; bundan eminim, ben yalnız öleceğim.

Büşra Topal

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...