Biçare

Gece Gündüz
A A

Biçare

Herkesten kaçıp sana sığınıyordum. Tüm duvar kenarlarında bekliyordum seni. Kuytu köşelerde açan, izliyordum gülüşünün yarattığı cümbüş çiçeklerini. Ellerini, en çok inanıp tuttuğum elleri arıyorum şimdi. Sığındığım göğüs kafesini arıyorum. Kokunu özledim. Ama en çok seni. Dilimle söylesem de çoğu şeyi, susarak parçalıyorum özlemimi. Kendimi mutlu eden benden başkası olmuyor; ben de beceremiyorum zaten. Ben kırılıp parçalanamazmışım gibi davranıyorlar. Olmayacak bir şeyi zorlamakta üstüme yok. Bu acı bana ait değil, ben acıdan ibaret olmuşum şimdi oysa.

Şimdi yoksun, dilediğim gibi dans ettiriyorum beynimde gözlerini. Ellerini daha da çok tutuyorum. Kokun geliyor, nefes diye onu soluyorum. Dilediğim kadar düşünüyorum, kimseler ayıplayamıyor sevgimi. Yokluğunda seni ne denli sevdiğimi anlamıyorlar. Gözlerin, dudakların, ellerin, boynun, kokun; ne varsa karşımda duruyorlar şimdi. Üstelik hepsi hâlâ benim! Dilediğim yere geliyorlar birer birer. Her gün biraz daha güzelleştiriyorum seni, biraz daha ötekileştiriyorum terk edişini.

Yazdıklarımdan nefret duyuyorum, yazamadıklarımdan daha çok. Acıya alışmaya çalışıyorum, yoksa söküp çekiyor yüreğimi nefesim. Herkesten, her şeyden nefret duyuyorum; sen hariç! Yeniden nefes almaya başlayınca seveceğim dünyayı. Umarsız, zavallı şiirlerimi sileceğim defterlerden; bir tek seni söyleyeceğim, bir zaman. Ben yordum ruhumu. Zamana kalan herkes eksik.

Büşra Topal

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...