Aşk Yok Olmaktır

Gece Gündüz
A A

Aşk Yok Olmaktır

Her şeyi telafi edecek sokaklar biliyorum. Çiçeklenmiş, mutluluk saklanmış, yosun bağlamış duvarlarına. İki adım ötede deniz var. Başını hafif yukarı kaldırınca gök. İki duvar ötede umut, sola dönünce köşe başında bir kalp, bin nefes. Yıkık evlerin arasından güneş gibi parlayan sokakta bir hayat var yaşanması gereken. Sen böyle davranınca ıssız kalıyor Dünya. Milyonlarca nüfus bir anda yok oluyor. Güzel yaşamak varken neden geçmişe bağlı kalıyorsun ki? Neden unutmuyorsun unutulması gerekeni? Neden kendini hatırlatmıyorsun beynine?

Göğüs kafesine gizlenmiş bir kalp var, olağan bir şekilde ve aynı ritimde atıp duruyor. Herkes farkında, herkes üzgün. Neden ritmi bozacak kişilere bir şans vermiyorsun? Kendini mi kaybettin, bul. Mutluluğu mu unuttun, hatırla. Yaşaması gereken bir şeyler varsa, yaşamayı bekleyen biri var. Kendine, bir kalbin olduğunu hatırlat. Sen yaşamayı hak ediyorsun, yıllardır gelmeyecek birini beklemekten yorulmadın mı? Sevse gelirdi, sevse gitmezdi. Bunu defalarca hatırlat kendine.

Dünya, yaşamayı hak eden insanlarla dolu; kendine bir şans ver, geçmişi unut. Mutluluğun elinden tut.

Ne adresi var aşkın ne şehri ne semti. Kayboluyorsun; aşk, yok olmaktır zaten. Yok ol; birine var olsan yeter. Birinde tam olsan yeter. Ellerine değdir çiçekleri, kalbindeki dikenleri dök denize. Bilmediğin sokakları, gözlerin kapalı gez. Sonra tut ellerinden aşkın, derin bir nefes al. Geçti… Geçti…

Büşra Topal

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...