An

Gece Gündüz
A A

An

Geçtiğim yosun kaplı duvarların arasındaki yolları anımsıyorum. Gözümden dökülmüş tüm gözyaşlarını. Kurup kurup unuttuğum, yazıp yazıp sildiğim cümlelerimi. Karşıma çıkan her aynada kendime verdiğim sözleri. Yıkılıp ayağa kalkışlarımı. Güçlü olmak isterken dizlerimdeki akan kanları. Geçmişe dair, beni bugüne getiren ne varsa hatırlıyorum, tam sabaha dönecek bir gecede.

İnsan, yaşadığı ne varsa bir nedene bağlamak istiyor.

O gecede her şeyi hatırlarken yazdığım ilk şiiri hatırlayamıyordum. Geçtiğim tüm yollar gibi, her dizesini ezbere bildiğim şiirin cümlelerine rastlamıyorum beynimde. Darmadağın etmişken bile, vücudumun acıya ait olan kısmı derli topluydu. Bir ora tekdüze, bir ora hâlâ eskisi gibi. Üstünden kaç zaman geçerse geçsin insan, gülerken yazdığı şiiri ağlarken okuduğunda cehennem gibi yanarken buluyor yüreğini. Zamanın suyu yetmiyor bazı ateşlerin sönmesine.

Bugün o şiiri hatırladım. Vücudumun kelebekleri hâlâ uyanık. Bir sır gibi saklıyorum her dizesini hâlâ. Bir daha dünyaya ne öyle şiir yazarım ne de o şiirden başka şair olurum.

Kelimeleri birleştirip şiirler yazmasam da dünyada var oluşuna cümleler kurarım. Ruhunu hiç görmemişken bile her gece kitap yazacak kadar sayıklıyorum adını. Sabaha kadar yazmadığım kim bilir kaç şiir doğuyor tüm nefeslerimden.

İçim bir telaşta, gülüşlerimin ardı yine hüzne çıkarsa da hissettiğim şey, yeni yazılmış şiirin şairi olmak kadar güzel.

Büşra Topal

Paylaşmak güzeldir...

Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...