Size biraz Gece Dergi'den bahsedelim...

 

Ne yapmaya çalışıyoruz?

 
 

“Okumak.” deyince, aklımıza genelde bir kâğıdı veya bir ekranı okumak gelir. İrili ufaklı puntolar, pikselli renkli fontlar, resimlerle veya çiçeklerle süslü yazılar… Sayfaları okumaya o kadar çok alıştırmışızdır ki kendimizi, belki de gerçekten okumamız gereken o nice değerli şeyler, öylece geçip gitmiştir yanımızdan.

Okumamız gereken ilk şey, belki de bir bakış açısıdır bu hayatta… Belki bir yorumdur, belki o yazıyı yazan kişinin duyguları veya belki de yazısına konu olan hayat yolculuğudur. Evet, bazı metinleri okumakla cahilliğimizi veya okuma ihtiyacımızı gideriyor oluşumuz aşikâr… Peki ya bizi, biz yapan olguların eksikliğini, sadece metinsel verileri okumakla giderebilir miyiz? Biz, gideremediğimizi fark ettiğimiz günden beri, okuma ve yazma alışkanlığımızı bir miktar değiştirdik ve belki bu yeni alışkanlığı, sizlerle de tanıştırırız diye Gece Dergi’yi ürettik.

Dergimizde bu bakış açısıyla okuyacağınız herhangi bir yazıda; sadece anlatılanları değil, anlatanları da okuyabilirsiniz. Zira okumak; bir kâğıda yazılı puntoları veya bir ekrandaki fontları değil, bir insanı okumaksa güzeldir.

 
 

İlkelerimiz neler?

 
 
  • İlkeleri olmayan bir dergiye, hiçbir rüzgâr yardım edemezmiş... Gece Dergi yönetimi ve yazarları da sizlere daha iyi bir dergi deneyimi yaşatmak için kendilerine bazı ilkeler edindi. Peki, bunlar neler mi?
  • Gece Dergi, yazarlarının özgün paylaşımlarını içeren bir edebiyat ailesidir.
  • Gece Dergi, kâr amacı güden bir oluşum değildir ve olmayacaktır. Dergimizin tek gayesi ve de kazancı, okuyucularının ve yazarlarının yüzündeki tebessümdür.
  • Gece Dergi’yi ilgili okuyucu kitlesine hitap eder bir güncellikte tutmak, her yazarımızın görevidir.
  • Gece Dergi’de; Haber, Siyaset, Politika, Gündem, Din gibi konuları içeren yazılara yer verilmemektedir.
  • Gece Dergi’ye, daha önce herhangi bir online veya basılı yayında yer almış bir içerik eklenemez ve yine bu içerikler, Gece Dergi’de yayınlandıktan sonra, bir başka yere taşınamaz veya kopyalanamaz.
  • Gece Dergi yazarları, yaptıkları paylaşımlarda kısmi alıntılar varsa bunu, tırnak içine almak ve kaynağını belirtmekle yükümlüdür. Telif hakkını ihlal eden durumlarda, Gece Dergi her ne kadar yazarlarının yanında olsa da ilgili kanunların da yanındadır.
  • Gece Dergi’de mevcut bulunan hiçbir içerik, ilgili Yazarların ve Yönetimin izni olmadan kullanılamaz. Yalnızca alınan izinler akabinde ve alıntı şeklinde paylaşılabilir.
 
 

Kimler yapıyor?


Ailemiz
Sol Göz Sağ Göz Giriş Baykuş
+ kaç yapar acaba? Cevap Bekleniyor
Şifremi Unuttum
Yükleniyor...